התמודדות עם אובדן

אובדן זה משהו שלרוב יהיה לנו קשה לתפוס ויותר מכך להכיל. הידיעה שאדם שאהבנו והיה קרוב אלינו היה לפני רגע ממש לידינו, יכולנו לשמוע אותו מדבר איתנו, לראות אותו מולנו ולהרגיש את המגע שלו ולפתע הוא כבר לא כאן. המוח שלנו לא מסוגל לתפוס את מה שקורה ובמיוחד את הרגש העוצמתי המתלווה לאובדן מסוג כזה. אנו נשארים המומים, כואבים ובעיקר מתקשים להתקדם הלאה. 

לעיתים, גם כשנראה לנו שאנחנו מצליחים להתגבר ולחזור לשגרה מסוימת, הרגש העוצמתי שהתלווה לאובדן מסרב לעזוב והוא מתקמם לו בתוכנו בדרך בלתי מודעת ופוגש אותנו שוב כשאנחנו מריחים, שומעים או רואים משהו שמזכיר לנו את האדם שאיבדנו. 

מוות הוא חלק מהחיים ותחושת האבל המתלווה אליו היא אחת ההתמודדויות המאתגרות שיש.  במיוחד כאשר מדובר על אובדן של אם, אבא או בן משפחה קרוב. שלבי ההתמודדות עם מוות הם 

 עם מאחר שמדובר במשהו שאינינו יודעים בודאות מהו אנחנו בעצם מתמודדים עם אי הודאות. מה יקרה אם לא נדע לאן אנחנו הולכים? איך זה מרגיש להיכנס לכביש לא סלול? 

לפעמים האמונה בעולם הבא או בגלגול נשמות עוזרות להקל על תחושת האי ודאות אך גם עם לא אנחנו מתמודדים פה בעצם עם הגעגוע ואולי לעיתים גם עם תחושת חוסר אונים שלא הצלחנו לעזור ולהציל את הקרובים לנו ביותר.

WhatsApp chat