טיפול רגשי

האם אתם מפחדים מרגשות? אנשים רבים מעבירים את חייהם בניסיון לברוח מרגשות, במיוחד רגשות קשים ופחות נעימים. המחשבה על התמודדות עם הרגשות שלנו לפעמים כל כך מפחידה עד שאנו מייצרים מנגנון הדחקה כל כך יעיל שאנחנו אפילו לא מודעים אליו.

ואמנם עם כמה שהמנגנון הזה יכול להיות יעיל במצבי קיצון, לתת לנו שקט ולאפשר לנו להמשיך להתנהל כרגיל גם כשמסביב הכל סוער, האמת היא שאם סיטואציה מסוימת העלתה בנו רגש, הוא לא באמת יעלם.

נכון אנחנו יכולים לדחוק אותו כלפי מטה, להתעלם ממנו ולהמשיך כאילו כלום לא קרה, אך הרגש הזה עדיין ירצה להישאר ופשוט ימצא לו מחבוא נוח בתאים שלנו עד שנהיה מוכנים לקבל אותו. ויום אחד, כאשר נתקל שוב בסיטואציה דומה, או אפילו רק במשהו שיזכיר לנו אותה, פתאום כל הרגשות האלה שאגרנו יפרצו החוצה. 

מאחר שהרגש עצמו עולה בתגובה לאירוע מסוים אם נזהה את הטריגר שמפעיל אותו, או הכפתור שעליו לוחצים, נוכל לשנות את התגובה ולתכנת מחדש את איפיון המערכת שהיא בעצם אנחנו, וכך בכל פעם שילחצו על הכפתור הזה ההתנהגות תהיה אחרת ויותר מתאימה לנו. 

ה-NLP יודע לעשות בדיוק את הפעולה הזאת – למצוא את הכפתורים שמפעילים את הרגש ואת ההתנהגות שבאה אחריו, לחווט מחדש את הדרך שבה המוח מגיב ולמצוא איזה מקום שקט ויודע בתוכנו שכבר יודע לנהוג בדרך שתיטיב איתנו יותר.

לשם כך נוצרו תהליכים מדויקים לטיפול במצבים רגשיים כמו  חרדות, דכאון, פוביות, שחרור כעסים, שחרור רגשות אשמה ותלות, טיפול בפחד קהל ובחרדה חברתית, התמודדות עם אבל ואובדן ועוד.

בקליניקה שלי אני צופה מדי יום בתהליכים שמונחים עוברים בכל הקשור לרגשות, כיצד הם מוצאים את הכוחות בתוך עצמם, מצליחים להכיל את הרגש, לשחרר אותו, למצוא איזון ולעשות שינויים המשפיעים על כל תחומי חייהם. 

WhatsApp chat